Романенко Людмила Арнольдівна

кандидат біологічних наук, доцент кафедри.

Науковий керівник СНТ кафедри гістології

E-mail: romanenkoludmila09@gmail.com

Підгорна Інна

Староста СНТ кафедри гістології

+380974205995

Засідання наукового гуртка кафедри гістології

28 листопада 2019 року на кафедрі гістології відбулося засідання студентського наукового гуртка, де заслухали доповіді Лагоди Дарини (студентки 2-го курсу, 6-Б групи) на тему: «Гормон сну (мелатонін) - чарівний ключик у царство Морфея (і інші цікаві факти про гормони епіфіза).» та Кузнецової Катерини (студентки 2-го курсу, 5-Б групи) на тему: «Феномен близнюків і патології, що виникають при розвитку багатоплідної вагітності». Студенти з зацікавленістю прослухали доповіді та задали багато питань по даним темам.

Староста СНТ з гістології Підгорна Інна

Засідання наукового гуртка кафедри гістології, присвячене аутофагії та досвіду міжнародного стажування студентів та молодих вчених ДМА

7 листопада 2019 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри гістології. На початку виступив студент другого курсу Кіжнер Рафаель (4-А група) з доповіддю на тему «Огляд аутофагії та її механізмів», в якій виклав результати аналітичного огляду літератури, зосередивши увагу на найбільш цікавих статтях останніх років, зокрема роботі Йосінорі Осумі, яка була удостоєна Нобелівської премії в 2016 році.

Потім про свій досвід стажування в Інституті молекулярної генетики Чеської Академії наук розповіли доцент кафедри гістології О.Ю. Потоцька та доцент кафедри патологічної анатомії і судової медицини Н.С. Бондаренко. В продовження теми першої доповіді Н.С. Бондаренко продемонструвала напрацювання лабораторії електронної мікроскопії ДМА в напрямку дослідження механізмів аутофагії та розповіла про плани щодо застосування нових методів (з якими ознайомились під час стажування, зокрема, імуноелектронна мікроскопія, кореляційна мікроскопія) для подальшого вивчення цього явища.

Про свій досвід участі в різноманітних програмах стажування доповіла студентка шостого курсу Бірюкова Аріна. Зокрема, з 2.09.2019 по 20.10.2019 вона проходила стажування на базі Національного інституту імені Віктора Бабеша, Бухарест; та Університетському шпиталі міста Лімерік. Перша частина стажування мала наукове спрямування. Під час співпраці із командою професора Dr. A. Arghir працювала у цитогенетичній лабораторії. Зокрема, опанувала такі методики, як севенування ДНК, Fluorescent hybridization in situ (FISH), ПЦР, та каріотипування із хромосомним аналізом (починаючи із етапу "культура клітин"). Дані техніки широко використовуються у науковому середовищі, в даному випадку - для діагностики гематоонкології та аутизму. Також, взяла курс Dr. I.Dumitru з проведення та аналізу результатів флоуцитометрії, яка є одним із методів уточнення типу лейкозу/лімфоми.

Друга частина проходила на базі педіатричного відділення Університетського госпіталю, м.Лімерік, Ірландія, де із діагностичною командою Dr. M. Mahony Бірюкова А.І. виконувала обходи, приймала пацієнтів в амбулаторії та прийомному відділенні. Таким чином, студентка ознайомилась із системою охорони здоров'я Ірландії, новітніми стандартами і підходами до лікування. Приємним бонусом була можливість участі в освітніх заходах, які регулярно проводяться на базі відділення для лікарів. Такі сесії включають обговорення складних клінічних випадків, оцінку рентген-знімків, аналіз та обговорення свіжих наукових статей. Сама ж робота в діагностичних командах передбачає постійний практичний досвід і обмін знаннями завдяки безпосередній комунікації з колегами і старшим лікарем.

Основну увагу в своїй доповіді Аріна зосередила на способах пошуку програм стажування, грантів на подорож (travel grant) та рекомендаціям щодо подання заявок на участь конференціях, майстер-класах, стажуваннях та інших освітньо-наукових програмах.