Романенко Людмила Арнольдівна

кандидат біологічних наук, доцент кафедри.

Науковий керівник СНТ кафедри гістології

E-mail: romanenkoludmila09@gmail.com

Підгорна Інна

Староста СНТ кафедри гістології

+380974205995

Засідання наукового гуртка кафедри гістології

16 грудня 2020 року відбулося засідання студентського наукового товариства кафедри гістології, яке пройшло в режимі відеоконференції.

Загалом були представлені 3 різнопланові доповіді, які розкрили широкі аспекти гістологічної і клінічної проблематики:

  1. Доповідь на тему:«Псоріаз - це вирок чи спосіб життя?»; доповідач: Довгаль Олександра, 5-Б група, 2 курс.

  1. Доповідь на тему:«Найпоширеніші хвороби шлунково-кишкового тракту»; доповідач: Овчаренко Катерина, 5-Б група, 2 курс.

  2. Доповідь на тему: «Епіфіз, його роль у циркадних ритмах, зв'язок з шизофренією, статевим розвитком і містикою»; доповідач: Полякова Ольга, 1-А група, 2 курс.

На засідання була запрошена доктор медичних наук, професор кафедри шкірних та венеричних хвороб Святенко Тетяна Вікторівна. Пані Тетяна зауважила, що доповідачі ґрунтовно опрацювали матеріал для своїх виступів, докладніше розповіла про властивості різних видів псоріазу, особливості клінічної картини і лікування цього захворювання, а також продемонструвала фотографії деяких пацієнтів. Насамкінець, відповіла на всі запитання учасників конференції та наголосила на важливості залучення студентів до поглибленого вивчення гістології, що у майбутньому сприятиме їхньому фаховому становленню.

Цю відеоконференцію відвідало 55 учасників, серед яких були студенти 2-6 курсів. У жвавій і невимушеній атмосфері студенти разом з викладачами обговорювали не лише теоретичні, а й практичні аспекти згаданих тем. Учасники залишили багато вдячних відгуків та пообіцяли з радістю долучитися до наступних засідань.

Carousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel image

Засідання наукового гуртка кафедри гістології

11 листопада 2020 року на кафедрі гістології відбулося онлайн-засідання студентського наукового гуртка, де заслухали доповіді «Трансплантологія — шанс на нове життя» Зарувінської Людмили і Котової Валерії (2 курс) та «Міома матки» Костогриз Ольги (2 курс). На засідання були запрошені: доктор медичних наук, професор кафедри акушерства і гінекології Медведєв Михайло Володимирович, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри гістології Твердохліб Ігор Володимирович, доцент кафедри гістології Потоцька Ольга Юріївна, доцент кафедри гістології, науковий керівник СНТ Романенко Людмила Арнольдівна. Також до засідання приєдналося 87 студентів, зокрема старшокурсники (3, 5, 6 курси) і клінічні ординатори. Після виступів доповідачів розпочалася жвава дискусія, протягом якої присутні обговорювали актуальність сучасних наукових досліджень і їхню практичну реалізацію. Досвід викладачів й ентузіазм майбутніх вчених сприяли продуктивному перебігу онлайн-засідання.

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у наступному засіданні студентського наукового гуртка, яке відбудеться у грудні!


Засідання наукового гуртка кафедри гістології

6 жовтня 2020 року на кафедрі гістології відбулося онлайн-засідання студентського наукового гуртка, де прослухали доповідь старости СНТ з гістології Підгорної Інни, студентки 8-а групи, 3 курсу, на тему: «Гістологічні дослідження удостоєні Нобелівськими преміями 2019-2020 роках». У зв’язку з пандемією СOVID-19 засідання СНТ з гістології було проведено в онлайн режимі, проте студенти виявили велику зацікавленість роботою СНТ. 37 учасників онлайн-конференції уважно прослухали доповідь і приєдналися до її активного обговорення. Також було обговорено пропозиції і думки студентів щодо вибору тем, написання, оформлення наукових робіт та доповідей.

Староста СНТ з гістології Підгорна Інна


Засідання наукового гуртка кафедри гістології

5 березня 2020 року на кафедрі гістології відбулося засідання студентського наукового гуртка, де заслухали доповіді Меншикової Валерії і Ситніченка Олега (студентів 3-Б групи, 2-го курсу) на тему: «Стовбурові клітини, 3D-біопринтинг», та Карапетяна Карена на тему: «Мітохондріальні та лізосомальні хвороби». Присутні з цікавістю прослухали доповіді та долучились до їх активного обговорення.

Староста СНТ з гістології Підгорна Інна

Засідання наукового гуртка кафедри гістології

28 листопада 2019 року на кафедрі гістології відбулося засідання студентського наукового гуртка, де заслухали доповіді Лагоди Дарини (студентки 2-го курсу, 6-Б групи) на тему: «Гормон сну (мелатонін) - чарівний ключик у царство Морфея (і інші цікаві факти про гормони епіфіза).» та Кузнецової Катерини (студентки 2-го курсу, 5-Б групи) на тему: «Феномен близнюків і патології, що виникають при розвитку багатоплідної вагітності». Студенти з зацікавленістю прослухали доповіді та задали багато питань по даним темам.

Староста СНТ з гістології Підгорна Інна

Засідання наукового гуртка кафедри гістології, присвячене аутофагії та досвіду міжнародного стажування студентів та молодих вчених ДМА

7 листопада 2019 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри гістології. На початку виступив студент другого курсу Кіжнер Рафаель (4-А група) з доповіддю на тему «Огляд аутофагії та її механізмів», в якій виклав результати аналітичного огляду літератури, зосередивши увагу на найбільш цікавих статтях останніх років, зокрема роботі Йосінорі Осумі, яка була удостоєна Нобелівської премії в 2016 році.

Потім про свій досвід стажування в Інституті молекулярної генетики Чеської Академії наук розповіли доцент кафедри гістології О.Ю. Потоцька та доцент кафедри патологічної анатомії і судової медицини Н.С. Бондаренко. В продовження теми першої доповіді Н.С. Бондаренко продемонструвала напрацювання лабораторії електронної мікроскопії ДМА в напрямку дослідження механізмів аутофагії та розповіла про плани щодо застосування нових методів (з якими ознайомились під час стажування, зокрема, імуноелектронна мікроскопія, кореляційна мікроскопія) для подальшого вивчення цього явища.

Про свій досвід участі в різноманітних програмах стажування доповіла студентка шостого курсу Бірюкова Аріна. Зокрема, з 2.09.2019 по 20.10.2019 вона проходила стажування на базі Національного інституту імені Віктора Бабеша, Бухарест; та Університетському шпиталі міста Лімерік. Перша частина стажування мала наукове спрямування. Під час співпраці із командою професора Dr. A. Arghir працювала у цитогенетичній лабораторії. Зокрема, опанувала такі методики, як севенування ДНК, Fluorescent hybridization in situ (FISH), ПЦР, та каріотипування із хромосомним аналізом (починаючи із етапу "культура клітин"). Дані техніки широко використовуються у науковому середовищі, в даному випадку - для діагностики гематоонкології та аутизму. Також, взяла курс Dr. I.Dumitru з проведення та аналізу результатів флоуцитометрії, яка є одним із методів уточнення типу лейкозу/лімфоми.

Друга частина проходила на базі педіатричного відділення Університетського госпіталю, м.Лімерік, Ірландія, де із діагностичною командою Dr. M. Mahony Бірюкова А.І. виконувала обходи, приймала пацієнтів в амбулаторії та прийомному відділенні. Таким чином, студентка ознайомилась із системою охорони здоров'я Ірландії, новітніми стандартами і підходами до лікування. Приємним бонусом була можливість участі в освітніх заходах, які регулярно проводяться на базі відділення для лікарів. Такі сесії включають обговорення складних клінічних випадків, оцінку рентген-знімків, аналіз та обговорення свіжих наукових статей. Сама ж робота в діагностичних командах передбачає постійний практичний досвід і обмін знаннями завдяки безпосередній комунікації з колегами і старшим лікарем.

Основну увагу в своїй доповіді Аріна зосередила на способах пошуку програм стажування, грантів на подорож (travel grant) та рекомендаціям щодо подання заявок на участь конференціях, майстер-класах, стажуваннях та інших освітньо-наукових програмах.