Новини та оголошення

Увага!

Єдиним офіційним сайтом Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров`я України» (ДЗ «ДМА МОЗ України») є http://dsma.dp.ua. За інформацію, надану від імені ДЗ «ДМА МОЗ України» на інших сайтах, Академія відповідальності не несе.

Звертаємо особливу увагу, що оплата за навчання проводиться на підставі договору через банк, після зарахування до Академії, з обов’язковим вказуванням у призначені платежу: “Код платежу*_____; ОПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ, БЕЗ ПДВ, СТУДЕНТА П.І.Б. ЗГІДНО ДОГОВОРУ №______».

Засідання наукового гуртка кафедри гістології

19 грудня 2019 року на кафедрі гістології відбулося засідання студентського наукового гуртка, де заслухали доповіді Постового В’ячеслава та Чепурного Микити (студентів 1-Б групи, 2-го курсу) на тему: «Цитокіни - гормони імунної системи», Безуглої Аліни (студентки 6-Б групи, 2-го курсу) на тему: «Орган Якобса: легкий подих кохання» та Підгорної Інни (студентки 8-А групи, 2-го курсу) на тему: «Новини науки - 2019». Присутні з цікавістю прослухали доповіді та долучились до їх активного обговорення.

Староста СНТ з гістології Підгорна Інна

І тур Всеукраїнської олімпіади з гістолгогії за участю іноземних студентів

12 грудня 2019 року на кафедрі гістології було проведено перший тур Всеукраїнської олімпіади з гістолгогії, в якому прийняли участь 80 студентів другого курсу різних факультетів ДЗ «ДМА», зокрема: 34 студента 1-го та 2-го медичних факультетів, 41 студент англомовної форми навчання (2-й міжнародний факультет), 5 іноземних студентів, що навчаються українською мовою (1-й міжнародний факультет) та 5 студентів з Дніпровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини англомовної форми навчання. За рахунок проведення конкурсу одночасно українською та англійською мовою, в ньому змогли прийняти участь представники 10 країн світу (Індія, Ізраїль, Марокко, Палестина, Єгипет, Гана, Великобританія, Швеція, Узбекистан та, звичайно, Україна), що підвищило азарт учасників змагання.

В першому турі прийняли учасать всі викладачі кафедри, вони поставили по декілька усних запитань з курсу дисципліни «Гістологія, цитологія та ембріологія», які стосувались гістологічної будови тканин, органів, а також особливостей їх ембріонального розвитку. В другому турі учасникам було продемонстровано більше 100 зображень гістологічних препаратів, виготовлених з допомогою різних методів, які необхідно було ідентифікувати та назвати їх діагностичні критерії.

Іноземні студенти змагались на одному рівні з вітчизняними та продемонстрували достатньо високий рівень знань та конкурентоспроможності. За результатами були визначені наступні переможці:

серед вітчизняних студентів 1 місце посіла Марцинкова Софія Вячеславівна (1А група), друге місце - Дудля Анна Геннадіївна (1А група), а третє місце розділили між собою Підгорна Інна Миколаївна (8А група) та Филь Дар`я Геннадіївна (7Б група);

серед іноземних студентів 1 місце посів Ратход Ванш (416Б група, Індія), друге місце - Толба Алі Амр Абделсаттар Алі (414Б група, Єгипет), третє місце - Хомос Ахмед Вагді Ахмед Ібрахім (424Б група, Єгипет).

Вітаємо переможців олімпіади та бажаємо подальших успіхів в наступному етапі, який відбудеться навесні 2020 року в Тернопільському національному медичному університету імені І.Горбачевського!

Объявление олимпиада 2019.pdf

Засідання наукового гуртка кафедри гістології

28 листопада 2019 року на кафедрі гістології відбулося засідання студентського наукового гуртка, де заслухали доповіді Лагоди Дарини (студентки 2-го курсу, 6-Б групи) на тему: «Гормон сну (мелатонін) - чарівний ключик у царство Морфея (і інші цікаві факти про гормони епіфіза).» та Кузнецової Катерини (студентки 2-го курсу, 5-Б групи) на тему: «Феномен близнюків і патології, що виникають при розвитку багатоплідної вагітності». Студенти з зацікавленістю прослухали доповіді та задали багато питань по даним темам.

Засідання наукового гуртка кафедри гістології, присвячене аутофагії та досвіду міжнародного стажування студентів та молодих вчених ДМА

7 листопада 2019 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри гістології. На початку виступив студент другого курсу Кіжнер Рафаель (4-А група) з доповіддю на тему «Огляд аутофагії та її механізмів», в якій виклав результати аналітичного огляду літератури, зосередивши увагу на найбільш цікавих статтях останніх років, зокрема роботі Йосінорі Осумі, яка була удостоєна Нобелівської премії в 2016 році.

Потім про свій досвід стажування в Інституті молекулярної генетики Чеської Академії наук розповіли доцент кафедри гістології О.Ю. Потоцька та доцент кафедри патологічної анатомії і судової медицини Н.С. Бондаренко. В продовження теми першої доповіді Н.С. Бондаренко продемонструвала напрацювання лабораторії електронної мікроскопії ДМА в напрямку дослідження механізмів аутофагії та розповіла про плани щодо застосування нових методів (з якими ознайомились під час стажування, зокрема, імуноелектронна мікроскопія, кореляційна мікроскопія) для подальшого вивчення цього явища.

Про свій досвід участі в різноманітних програмах стажування доповіла студентка шостого курсу Бірюкова Аріна. Зокрема, з 2.09.2019 по 20.10.2019 вона проходила стажування на базі Національного інституту імені Віктора Бабеша, Бухарест; та Університетському шпиталі міста Лімерік. Перша частина стажування мала наукове спрямування. Під час співпраці із командою професора Dr. A. Arghir працювала у цитогенетичній лабораторії. Зокрема, опанувала такі методики, як севенування ДНК, Fluorescent hybridization in situ (FISH), ПЦР, та каріотипування із хромосомним аналізом (починаючи із етапу "культура клітин"). Дані техніки широко використовуються у науковому середовищі, в даному випадку - для діагностики гематоонкології та аутизму. Також, взяла курс Dr. I.Dumitru з проведення та аналізу результатів флоуцитометрії, яка є одним із методів уточнення типу лейкозу/лімфоми.

Друга частина проходила на базі педіатричного відділення Університетського госпіталю, м.Лімерік, Ірландія, де із діагностичною командою Dr. M. Mahony Бірюкова А.І. виконувала обходи, приймала пацієнтів в амбулаторії та прийомному відділенні. Таким чином, студентка ознайомилась із системою охорони здоров'я Ірландії, новітніми стандартами і підходами до лікування. Приємним бонусом була можливість участі в освітніх заходах, які регулярно проводяться на базі відділення для лікарів. Такі сесії включають обговорення складних клінічних випадків, оцінку рентген-знімків, аналіз та обговорення свіжих наукових статей. Сама ж робота в діагностичних командах передбачає постійний практичний досвід і обмін знаннями завдяки безпосередній комунікації з колегами і старшим лікарем.

Основну увагу в своїй доповіді Аріна зосередила на способах пошуку програм стажування, грантів на подорож (travel grant) та рекомендаціям щодо подання заявок на участь конференціях, майстер-класах, стажуваннях та інших освітньо-наукових програмах.

5 грудня 2019 року о 1300 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Шевченко Інни Володимирівни «Морфогенез серця щурів під впливом ацетату свинцю та за умов корекції (анатомо-експериментальне дослідження)» (Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України») за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «ДМА», вул. Севастопольська, 19, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат Шевченко.pdf

5 грудня 2019 року об 1100 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Бистрицької Марини Анатоліївни «Остеопороз при захворюваннях нервової системи: фактори ризику, діагностика, лікування, профілактика ускладнень» (Державна установа «Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМН України») за спеціальністю 14.01.21 – травматологія та ортопедія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «ДМА», вул. Севастопольська, 19, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат Бистрицька.pdf

Співробітники академії пройшли стажування в Інституті молекулярної генетики

З 14 по 18 жовтня 2019 року у м. Прага на базі Інституту молекулярної генетики Академії наук Чеської Респуліки відбувся п’ятиденний теоретико-практичний курс, що був присвячений методам сучасної мікроскопії у біомедицині («Microscopy methods in biomedicine»). В якості керівника курсу виступив голова Центру Мікроскопії інституту професор Pavel Hozăk.

Від нашої академії у курсах взяли участь доцент кафедри гістології О.Ю. Потоцька та доцент кафедри патологічної анатомії і судової медицини Н.С. Бондаренко.

Навчальна програма стажування була розподілена на щоденну лекційну та практичну частини (детальніше з програмою можна ознайомитись на сайті http://www.microscopytraining.eu/courseimaging/schedule.htm).

Учасникам теоретико-практичного курсу була надана вичерпна інформація про найсучасніші методи світлової та електронної мікроскопії із подальшою демонстрацією застосування відповідного обладнання, аналізом сильних та слабких сторін методів, доцільності їх застосування.

Зокрема, увага курсу була зосереджена на методах флюоресцентної мікроскопії (Fluorescence Macro/Microscopy, Light Sheet Fluorescence Microscopy), конфокальної мікроскопії (Confocal laser scanning microscopy та Spinning disc confocal microscopy), двофотонної лазерної мікроскопії, візуалізації культури клітин. Окремим блоком були розглянуті методи світлової мікроскопії надвисокої роздільної здатності (Superresolution microscopy: STORM, SIM, STED). Окрема увага була приділена можливостям використання лазерної мікроскопії для аналізу розподілення та взаємного розташування молекул в клітині (методи Fluorescence recovery after photobleaching, Fluorescence correlation spectroscopy).

Електронна мікроскопія була продемонстрована методами трансмісійної та скануючої електронної мікроскопії з опцією рентгенівського мікроаналізу (Scanning Electron Microscopy and X-Ray Microanalysis). Детально було розглянуто метод електронно-мікроскопічної імуноцитохімії (ImmunoGold labeling), продемонстровано принципи кількісної оцінки результатів за допомогою програмного забезпечення (детекція, кластеринг та колоколізація міток колоїдного золота).

Викликала жвавий інтерес лекція присвячена підготовці фотоілюстрацій до публікацій у наукових виданнях. Акцент було зроблено на межах допустимих маніпуляцій та етичних аспектах обробки цифрових зображень.

Варто зазначити, що подібні курси наслідують принцип Open Access та проводяться чеським інститутом на регулярній основі. Всі бажаючі можуть ознайомитись з розкладом науково-практичних курсів на сайтах Інституту молекулярної генетики https://www.img.cas.cz/events/courses/ та Czech-BioImaging https://www.czech-bioimaging.cz/courses.

Більш детальна інформація про стажування буде надана на засіданні СНТ кафедри гістології 7 листопада о 15:30 (морфологічний корпус, ауд. №2) – запрошуються всі бажаючі!

Конференція морфологів на базі ДЗ «ДМА»

9-11 жовтня 2019 року на базі ДЗ «ДМА» відбулась Третя Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Теорія та практика сучасної морфології», в якій взяли участь делегати й автори наукових публікацій з понад 150 кафедр і підрозділів із різних навчальних, наукових і клінічних установ України та інших країн. Телебачення та ЗМІ ще до початку конференції почали висвітлювали цей захід.

Урочисте відкриття розпочалось з промови голови конференції, ректора академії, в якій Тетяна Олексіївна Перцева зазначила важливість проведення подібних конференцій для розвитку як фундаментальних, так і клінічних дисциплін, а також окреслила сучасні світові тенденції розвитку морфології та основні шляхи його реалізації в нашій академії. З привітальним словом до делегатів конференції звернулись президент асоціації патологів України професор С.Г. Гичка, професор Гарвардської медичної школи А.А. Інджикулян, віце-президент асоціації патологів України професор В.О. Туманський.

На першому пленарному засіданні з доповіддю виступили С.Г. Гичка, який виклав свій погляд на значення імуногістохімії в сучасній патогістологічній діагностиці, А.А. Інджикулян з досвідом і прикладом всебічної взаємодії між багатьма науковими лабораторіями для дослідження проблеми порушень слуху. Далі професор В.О. Туманський виклав результати багаторічної праці по проблемі патоморфологічного прогнозування, доцент О.Ю. Потоцька доповіла про модернізацію навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення вищої медичної освіти в умовах імплементації міжнародних критеріїв оцінювання, член-кореспондент НАМН України професор Ю.О. Філіппов доповів про значення морфологічних досліджень для діагностики раннього раку шлунка та презентував свою наукову монографію за цією тематикою.

Особливо цікавими для учасників конференції були круглі столи та майстер-класи, що стосувались сучасних стандартів статистичної обробки та аналізу даних морфологічних досліджень, які представив професор С.П. Луговський. Традиційною популярністю користувався майстер-клас з трансмісійної електронної мікроскопії, який провела доцент Н.С. Бондаренко, відбивши перші в Україні здобутки лабораторії ДЗ «ДМА» із започаткування імуноелектронних досліджень.

У рамках конференції відбулась демонстрація новітніх можливостей по запровадженню сучасних технологій і стандартів цифрової мікроскопії як в практичну діяльність патоморфологів, так і в навчальний процес на кафедрах морфологічного профілю (офіційні дистриб’ютори визнаних світових виробників світлооптичної техніки - «ОПТЕК» ZEISS Group, АЛТ Україна ЛТД та інші).

На завершення першого дня конференції делегати почули змістовну доповідь професора В.О. Гуркіна, відомого історика медицини, який прибув до нашої академії з Ульяновська (Російська Федерація) з цікавим і важливим матеріалом про життєвий, науковий і творчий шлях В.П. Карпова – першого ректора Катеринославської медичної академії, засновника кафедри гістології та морфологічної школи в нашому закладі.

Всі наукові доповіді й інші заплановані заходи конференції викликали значну зацікавленість з боку делегатів та жваві дискусії, на чому особливо зауважив голова програмного комітету конференції, перший проректор ДЗ «ДМА», віце-президент асоціації патологів України професор І.С. Шпонька.

Другий день конференції розпочався з майстер-класу, що відбувся на базі кафедри патологічної анатомії і судової медицини та був присвячений концептуальним принципам створення й організації роботи сучасної науково-дослідної морфологічної лабораторії. Доцент О.О. Бондаренко провів детальне ознайомлення делегатів конференції з можливостями і потужностями даної лабораторії, що була відкрита на початку поточного року на базі академії, а професор І.С. Шпонька чітко та змістовно окреслив основні напрямки її подальшого розвитку.

На секційних засіданнях конференції були заслухані доповіді аспірантів та молодих учених із різних навчальних, наукових і лікувальних закладів, відбулись наради представників профільних кафедр.

На завершальному пленарному засіданні І.В. Твердохліб виступив із промовою, де підкреслив інтеграційний вектор конференції, підбив підсумки наукового заходу, висловив подяку всім його організаторам і учасникам, окреслив основні позиції резолюції, а також запросив до участі у подібному заході на базі ДЗ «ДМА» наступного року. В цілому всі учасники конференції зійшлися на думці, що подібний формат проведення наукових зустрічей, який об’єднує спеціалістів різних профілів фундаментальних і клінічних дисциплін, є корисним для кожного та дозволяє поглибити теоретичні знання й упровадити новітні методи досліджень і діагностики в практику сучасної морфології та медицини.

5 вересня 2019 року об 1100 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Весніна Володимира Вікторовича «Оптимізація лікування туберкульозного спондиліту (експериментально-клінічне дослідження)» (Харківський національний медичний університет) за спеціальністю 14.01.21 – травматологія та ортопедія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «ДМА», вул. Севастопольська, 19, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Відгук В.А.Колесніченко.pdf
Відгук Д.В.Івченка.pdf
Автореферат.pdf
Дисертація Веснин.pdf

4 квітня 2019 року о 1300 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Трясак Наталії Сергіївни «Гістогенетична характеристика дендритних клітин у складі вінцевих артерій за умов експериментального атеросклерозу» (Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України») за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «ДМА», вул. Севастопольська, 19, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат Трясак.pdf

4 квітня 2019 року об 1100 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Казакової Катерини Станіславівни «Морфофункціональна характеристика ясен щурів у нормі та за умов хронічної інтоксикації етанолом» (Українська медична стоматологічна академія МОЗ України) за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «ДМА», вул. Севастопольська, 19, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат Казакової.pdf

7 березня 2019 року об 1100 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Горегляда Олексія Михайловича «Клініко-морфологічне обґрунтування використання вакуум-асистованого лікування постраждалих з вогнепальними травмами кінцівок» (Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України») за спеціальністю 14.01.21 – травматологія та ортопедія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», вул. Севастопольська, 19, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат Горегляда .pdf
Дисертація Горегляда.pdf
Відгук І.М.Курінного.pdf
Відгук М.І.Березки.pdf

9 жовтня 2018 року об 1100 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Тимошенко Юлії Володимирівни «Морфо-функціональні особливості слизової оболонки твердого піднебіння за умов експериментальної ксеростомії» (Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія» Міністерства охорони здоров’я України») за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», вул. Севастопольська, 19, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат.pdf
Відгук К.С.Волкова.pdf
Відгук Ю.В.Сілкіної.pdf
Дисертація.pdf

6 вересня 2018 року о 1300 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Зіненка Дмитра Юрійовича «Роль порушень мікроциркуляції у розвитку морфологічних змін підшлункової залози та печінки при експериментальному гострому панкреатиті» (Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України») за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», вул. Севастопольська, 17, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат Зіненко.pdf
Відгук К.С.Волкова (1).pdf
Відгук Ю.А.Гайдара.pdf
Дисертація Зіненка.pdf

6 вересня 2018 року об 1100 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

Офіційний захист дисертації Яковець Олени Олександрівни «Лімфангіо– та коронарогенез у ембріонів та плодів людини (5-24 тижнів гестації)» (Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України») за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м.Дніпро, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», вул. Севастопольська, 17, Морфологічний корпус, Народний музей історії академії.

Автореферат Яковець.pdf
Відгук М.В.Погорєлова.pdf
Відгук О.Є.Маєвського.pdf
Дисертація Яковець.pdf

5 квітня 2018 року об 1100 відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.601.03.

На порядку денному:

1. Офіційний захист дисертації Малкова Ігоря Ігоровича «Реактивні та регенеративні властивості тканинних компонентів передньої черевної стінки при експериментальній алопластиці вентральних гриж»

(ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України) за спеціальністю 14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія.

Засідання ради проходитиме за адресою: м. Дніпро, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», вул. Севастопольська, 17, Морфологічний корпус, аудиторія №2.

Автореферат Малков.pdf
Вiдгук Федонюк.pdf
Відгук Єрошенко.pdf
Дисертація Малков.pdf